Jaká byla konference FORMY a PLASTY 2024? Plná příležitostí a informací!

Stejně jako každý rok i letos se v krásném prostředí hotelu Maximus na brněnské přehradě konala konference FORMY a PLASTY. Pravidelní účastníci konference již vědí, co očekávat: mezi očekávaným přínosem konference se vedle „nových informací“ a „kontaktů“ objevovala i „pohoda a inspirace“, „legrace“ a „dobré jídlo“. A přesně takový byl dle slov účastníků i letošní ročník. 

Konferenci otevírala přednáška Davida Kaprála a Jiřího Křivánka z firmy PROGRESIO s.r.o. s příhodným názvem „Quo vadis, Homo Dominus?“, zaměřená na vlastníky firem a jejich klíčovou roli z hlediska prosperity firem. Ukázali jsme si, že investice do lidí se firmě vyplatí, protože každý člověk ve firmě pomáhá splnit cíle i všem ostatním. Jednou z užitečných „investic“ mohla být právě účast na konferenci, o níž několik nadšených účastníků prohlásilo, že byla „za odměnu“ J Konferenci tak můžeme považovat za jedinečné setkání firem, které oceňují důležitost investice do vzdělávání i do rozvoje jednotlivce. To také dokládá hodnocení konference, podle něhož byly kontakty tím hlavním přínosem, který si lidé z konference odnesli.

Obsahově na tuto přednášku navazovala přednáška Martina Staňka ze společnosti Business Success, zaměřená více na psychologii jednotlivce, a sice že by měl člověk investovat i sám do sebe. Vysoké hodnocení obou přednášek mimo jiné dokládá, že si lidé uvědomují, jak klíčovým prvkem byznysu je člověk, jeho motivace, vnitřní nastavení i vzdělávání. Výhodou byla možnost klást v průběhu přednášek dotazy s pomocí aplikace Slido.

Zahraniční přednášející letos zastoupil Luigi Briguglio ze společnosti PROMEC Fittings, který představil efektivní řešení chladicí soustavy a rozvaděčů ve formách v kontextu přívodu chladiva do forem. Přednášku nejen o produktech Thermoplay S.p.A. ke spokojenosti všech provedl Ing. Jan Svoboda, MBA. Přednáška obsahovala jak shrnutí výhod trysek Thermoplay pro boční vstřikování, tak o představení tlakových a teplotních senzorů PRIAMUS, které spolu s regulátory Gammaflux umožňují velmi efektivní regulaci vstřikovacího procesu.

Firma Gimatic Czech Republic představila možnosti úspory tlakového vzduchu.

Na konferenci dále přednášel pan Július Belička z firmy Gimatic Czech Republic s.r.o. s vynikající přednášku jak uspořit tlakový vzduch. Úspora vakua okolo 90 % je dost podstatné vylepšení finančních možností vstřikoven. Tomáš Vít z firmy 3Dwiser s.r.o. velmi zajímavým inspirativním způsobem propojil sériovou výrobu a kusovou (podpůrnou) výrobou z 3D tiskáren. Martin Urban z firmy Prestar, s.r.o. ukázal, jak efektivně zajistit bezpečí a pohodlí zaměstnanců na údržbě forem, aby se cítili lépe a dělali lepší práci jednodušeji. Aleš Ausperger z firmy Libeos s.r.o. ukázal patentovaný, velmi bezpečný a hlavně přesný systém měření reálné teploty taveniny. Naměřené rozptyly nastavené a reálné teploty vedly mnoho přítomných technologů k hlubšímu zamyšlení, mimo jiné o plýtvání energie na ohřev materiálu v barelu.

Martin Urban z firmy Prestar, s.r.o. ukázal, jak efektivně zajistit bezpečí a pohodlí zaměstnanců na údržbě forem, aby se cítili lépe a dělali lepší práci jednodušeji.

Marcel Šimek z firmy Mewa Textil-Service CZ představil ekologický a hlavně finančně zajímavý systém komplexního řešení používání utěrek na formy, a hlavně odpověděl na nerudovskou otázku: „Kam s ním?“. Petr Šikýř ze společnosti EKO-KOM, a.s. nás dále seznámil s nepříliš optimistickým výhledem ohledně budoucnosti plastových obalů. Pozitivní na této přednášce bylo, že je možné ovlivnit prováděcí předpisy. Stačí nehodit flintu do žita a napsat praktické, reálné návody, jak aplikovat danou směrnici.

Co neměřím, neřídím. Toto sousloví zaznělo od mnoha přednášejících, ale Marcel Šimek z firmy Plantyst ukazoval na datech, jak to může vypadat v reálu.

Vysoce hodnocená byla přednáška o hydraulickém rázu, jeho projevech a nebezpečí, která s sebou tento jev přináší. Nicméně jak Jan Svoboda z firmy JAN SVOBODA, s.r.o. ukázal, spočítal a hlavně finančně vyčíslil – pokud vím co a proč, pak je možné ušetřit mnoho času a hlavně peněz. Zároveň opověděl na otázku ekonomických ředitelů „co pak s lidmi“. Možnosti, jak efektivně využít ušetřený čas byly často diskutované téma na večerním networkingu.

Jan Svoboda ukazuje, jak se vám smrsknou náklady, když víte, kde a jak ušetřit.

Pokud hlavní přednáškový sál byl srdcem konference, pak přísálí bylo plícemi, kde se účastníci mohli nadechnout a nasát do sebe praktické ukázky 3D tisku, MF analýz, řešení manipulace s výrobky atd. Účastníci velmi ocenili praktické předvedení systému HelixPin s možností okamžité komparace různých odvzdušňovacích systémů. Jak poznamenal jeden z účastníků: „Můžu si vybrat „standardní“, nebo dobré odvzdušnění. Moje volba je jasná: HelixPin“.

Odvzdušňovací happening

Všem přednášejícím i účastníkům děkujeme za jejich čas a sdílení know-how, ať již formou samotných přednášek, tak i „zákulisních“ debat. Účast špičkových odborníků, a to jak mezi přednášejícími, tak i mezi posluchači, zajistila vysokou odbornou úroveň konference. Děkujeme i hotelu Maximus za poskytnutí příjemných prostor pro tuto akci a tradičně dokonalou technickou podporu i organizaci cateringu.

Řada spokojených a pozitivních ohlasů nám potvrdila, že děláme něco, co má smysl, a posouvá naše klienty stále dál.

Za všechny můžeme zmínit nadšenou referenci Nástrojařství Ondřej Kováč:

Naprosto dechberoucí organizace akce, přetlak informací, příjemné prostředí, ale hlavně konference plná zajímavých lidí a tím i čeho? Příležitostí! […]

Kdo nebyl, hluboce kondoluji, kdo byl, tak ví, a nepochybuji o tom, že se tetelil blahem díky JAN SVOBODA s.r.o.  Děláte to dobře a pokračujte v tom.“

Taková slova opravdu zahřejí a zavazují nás k plánování toho nejlepšího z plastikářské branže pro další ročník konference. Všichni víme, jak je čas vzácnou komoditou, a proto se vám jej snažíme ušetřit. Pevně věříme, že naši zákazníci a všichni, kdo „obětovali čas“ na konferenci, jej ušetřili do budoucna, protože jsou nyní zas o něco lépe připraveni na vše, co je ve firmě potká.

Přihlášených přednášek bylo opravdu hodně, a proto už máme některé do zásoby na příští ročník.
Přejeme všem účastníkům spoustu profesních úspěchů a na viděnou v příštím roce!

Vaše firma JAN SVOBODA s.r.o.

 

Napsali o nás na: https://www.plasticportal.cz

Galerie FORMY a PLASTY 2024