Naše reference

 1. Horké trysky

  "Horké trysky Thermoplay bez problémů naplnily dutiny tvarů. Pro rozmístění trysek, byla nejprve provedena důkladná analýza a dle této skutečnosti byly trysky následně instalovány do našich forem. Vše vedlo k naprosté spokojenosti a nebylo zapotřebí žádné jiné ladění forem.

  Tyto produkty vnímám jako obrovské PLUS pro formy i pro nástrojárnu, kde se nemusí vymýšlet složitá a drahá řešení, jak zlepšit kvalitu výlisku - s pomocí trysek Thermoplay formy fungují na první pokus." 

  Pavel Sloupenský 
  Nástrojař, seřizovač, konstruktér, vedoucí nástrojárny 
  BSB s.r.o. 

  "Horký systém Thermoplay, dodaný firmou JAN SVOBODA, bez chyby vydržel 18 000 000 cyklů (materiál PC se zhášedlem v nejvyšší třídě V0), zatímco HS od jiného dodavatele nevydržely více než 500 000 cyklů.

  Vysoká kvalita a bezproblémový provoz horkých systémů Thermoplay z nich jednoznačně dělají první a jedinou volbu do našich forem." 

  Jiří Češka  
  Majitel 
  Jiří Češka, Nástrojárna Příbram 

  "Produkty Thermoplay, dodávané firmou JAN SVOBODA s. r. o., se vyznačují vynikajícím technickým řešením, přesností, spolehlivostí a dlouhodobou životností. Citlivě reagují na změnu technologických parametrů, a to díky unikátní konstrukci topných těles, volbě materiálů a umístění čidel. Během naší spolupráce jsme aplikovali jak singl trysky, tak i mnohonásobné systémy, se vtokem bodovým či otevřeným, nebo uzavíratelnými tryskami. Úspěšně jsme vyřešili i tzv. 2K projekt. O spolehlivosti a dlouhé životnosti se přesvědčujeme každodenně, protože horké systémy používáme nejen v projektech zákazníků, ale i v naší vlastní lisovně." 

  Josef Skopálek 
  Jednatel 
  KONFORM-Plastic s.r.o. 
 2. Hydraulické válce

  "Oceňujeme kvalitu, rychlost dodání i cenu."

  Ing. Jakub Zámečník  
  nákupčí 
   
 3. Robustní průtokoměry FLOWISE

  "Zařízení je naprosto bez údržbové a nemáme žádné problémy s úniky procesní kapaliny. Lze jej vřele doporučit pro aplikace, kde potřebujete redukovat průtoky v jednotlivých obvodech či je měřit."

  Ing. Tomáš Prokeš, Ph.D. 
  Vedoucí nástrojárny 
  Mann Hummel v.o.s.  

  "Důvod nákupu byla vysoká materiálová odolnost a snadná údržba a čištění. S výrobkem jsme spokojeni.“

  Tomáš Malíř 
  Maintenance Engineer  
  Laird s.r.o. 
 4. Rámy forem

   „Hodně nám pomáhá internetový katalog rámů forem. Možnost výběru potřebné sestavy s možností přenosu do solidworksu je velice užitečná a ušetří hodně času. Dodané díly jsou vždy v dobré kvalitě a je na ně spolehnutí po stránce přesnosti i kvality materiálu.“

  Jaroslav Šonka 
  zakladatel firmy 
  Šonka servis, s.r.o 
 5. Sloupky a pouzdra

  „S panem ing. Svobodou a jeho firmou spolupracujeme více než 25 let. Nakupujeme kompletní rámy pro vstřikovací formy TVMP a příslušné normálie [...]. Také dostáváme průběžné informace o novinkách a možnostech využití normálií při konstrukci vstřikovacích forem. Dodané díly jsou vždy v dobré kvalitě a je na ně spolehnutí po stránce přesnosti i kvality materiálu.“

  Jaroslav Šonka 
  zakladatel firmy 
   
 6. Opravná navařovačka TTW900

  "Velmi přesné a precizní navařování, v mém případě hlavně hliníku a hliníkových slitin. Oproti standardnímu TIGu dokáže TTW900 udržet i ostré hrany. S produktem jsem velmi spokojen." 

  Ing. Michal Preisler  
  Majitel 
   

  "Díky přístroji dokážeme interně vyřešit rozsáhlé opravy na našich formách (oprava tvarů, vložek, opravy i opravdu jemných nerovností) s vysokou přesností, a to i díky rozšíření přístroje o mikroskop. TTW900 umožňuje provádět jak ty nejjemnější práce, tak i klasické tvarové opravy. Navíc je obsluha zařízení velice jednoduchá a nevyžaduje svářečský průkaz, takže ji může dělat opravdu kdokoliv."

  Jiří Pašek  
  Procesní inženýr  
  IMI Norgren CZ 

  "Navařovačka nám přinesla značnou úsporu času. Doposud se všechno navařování řešilo u dodavatele, který používá laserovou navařovačku. Díky tomu, že je zařízení přenosné, lze provádět jednodušší opravy přímo ve stroji."

  Takada Industries Czech Republic s.r.o. 
   
   

  "Díky navařovačce TTW900 mohu zákazníkům nabídnout komplexní služby v oblasti vstřikovacích forem, kdy jako firma nabízíme jak konstrukci a výrobu celku s montáží, tak nyní i opravy a modifikace, aniž bychom museli navařování z 90 % zadávat externě."

  Michal Weisgärber 
  Jednatel/majitel  
  MIWEI TOOL s.r.o. 

  Faktum Design s.r.o. 
   
  MSV 2023 

  European Industrial Supply Company s.r.o. 
   
  MSV 2023 

  2 D $ S spol. s r.o.  
   
  MSV 2023 

  JIT Plastic s.r.o. 
   
  MSV 2023 

  "Velký rozsah nastavení a funkcí, přitom vše přehledné a jednoduché. Výhodou je rychlost opravy a soběstačnost naší nástrojárny."

  Ondřej Pospíšil  
  Tool Technical Coordinator  
  Robertshaw CZ Limited, odštěpný závod 

  "Po zaškolení pracovníků jsme začali zařízení používat pro veškeré navařování tvarových částí forem pro vstřikování plastu, lití hliníku a zinku. Zařízení je jednoduché na ovládání a funguje k naší spokojenosti."

  Jiří Kula 
  Vedoucí výroby 
  Staform UH s.r.o. 
 7. Plátovačka TTW700

  "Díky přístroji dokážeme okamžitě řešit rozsáhlé opravy na našich formách (oprava tvarů vložek, zvyšování/zostřování omačkaných dělicích rovin a podobně). Navíc je obsluha zařízení velice jednoduchá a nevyžaduje svářečský průkaz, takže ji může dělat opravdu kdokoliv."

  Jiří Pašek  
  Procesní inženýr  
   

  "Plátovačku používáme nejčastěji na rychlé malé opravy.  Forma se kolikrát nemusí ani rozebírat a jde hned zpátky do výroby. Dají se opravovat průměry děr na vyhazovače, místa, kam se nedá navařit laserem, věci, na které nemáme elektrody na hloubení, vymačkané dělící roviny forem, hrany dutin. Také podvařujeme jádra. Plátovačka je ideální na dobu, kdy zde nejsou technologie: víkendy, noční. Celkově se dá říci, že se investice vyplatila a zařízení lze doporučit."

  Hettich ČR k.s. 
   
   
 8. Čištění chladicích kanálů (CDC)

  "Jednotka CDC na čistění chladicích okruhů poskytuje 100% jistotu kvalitního chlazení forem a stabilního výrobního procesu."

  Martin Glöckner 
  Vedoucí divize Vstřikovna plastů  
  ALEMA Lanškroun s.r.o. 

  "Jednotka CDC umožňuje jednoduché a efektivní čištění chladicích okruhů. Zařízení vyniká svou účinností a jednoduchostí na obsluhu i údržbu."

  Jiří Novák 
  Vedoucí údržby 
  Alfa Plastik, a.s. 

  "Čištění chladicích okruhů je jednodušší a výrazně rychlejší. Zařízení je jednoduché na údržbu i provoz. Čištění CDC jednotkou bylo zaneseno i do plánu údržby nástrojů, čímž byla zlepšena stabilita procesu. Dále jsme zaznamenali snížení zmetkovitosti a reklamací na deformace. Doporučuji s CDC jednotkou používat jednotku CPR s měřičem průtoku Tracer.

  Jan Matějček 
  Specialista forem, oddělení zajištění nástrojů OZN 
  AKT plastikářská technologie Čechy, spol. s r.o. 

  Po zralé úvaze se vedení firmy rozhodlo zakoupit CDC čisticí jednotku od firmy JAN SVOBODA s.r.o. Pro hovořila jednoduchá konstrukce, snadná manipulace a údržba a v neposlední řadě samozřejmě i cena přístroje. Přístroj jsme zakoupili v květnu 2018, používáme ho již téměř tři roky. Za všechny situace, ve kterých nám vyčištění přístroje velice pomohlo, mohu jmenovat například silnostěnný výlisek plněný nadouvadlem; zde byly dlouhodobé problémy s deformacemi, které po vyčištění chladicích okruhů zcela vymizely. 

  Závěrem mohu říci, že investice do CDC jednotky se nám mnohonásobně vrátila v nižší zmetkovitosti.

  Martin Žilka 
  Specialista údržby forem 
  Letoplast s.r.o. 
 9. Dynamické testování průchodnosti a těsnosti chladicích kanálů (CPR)

  "Stroj používáme primárně pro kontrolu průtoků na formách. V rámci údržeb dokážeme předejít špatné rozborce/sborce formy (úniky kapaliny), kdy si ušetříme nutnost přehozu a prostoje strojů. Navíc v případě jemných netěsností dokážeme reagovat okamžitě a problém řešit již v jeho počátku.

  Jiří Pašek  
  Procesní inženýr  
   

  "Jednotka CPR poskytuje 100% kontrolu těsnosti a průtoku chladicích okruhů."

  Martin Glöckner  
  Vedoucí divize Vstřikovna plastů 
   
 10. Zkoušení funkce hydraulických válců (CPC)

  "CPC jednotka umožňuje ovládání hydraulických jader a uzavíratelných trysek přímo na pracovním stole v nástrojárně. Díky zakoupení a používání jsme původně náročné opravy zredukovali na minimum."

  Jiří Pašek  
  Procesní inženýr  
   
 11. Software pro lisovny a nástrojárny

  "Software PICAT II využíváme pravidelně ke školení a testování seřizovačů a technologů.Systém je pro naši společnost velmi dobrá pomůcka pro zvyšování zkušeností seřizovačů.“

  Marek Holub 
  Manažer výroby  
  LIPLASTEC s.r.o.  
 12. Detekce úniku taveniny

   Od instalace detekce taveniny jsme neměli zastříknutou nástřikovou jednotku. Zapojení bylo provedeno dodavatelem. Zařízení je jednoduché na ovládání a jsme s ním velice spokojeni.

  Ing. Lukáš Ridoško 
  Manufacturing Engineering Manager 
  SumiRiko AVS Czech s.r.o. 

  „Již v několika případech nám zařízení pomohlo před zalitím vstřikovacího válce. Po půl roce provozu jsme spokojeni.“

  WITTE Automotive  
  WITTE Nejdek, spol. s.r.o. 
  WITTE Automotive  
 13. Řídicí jednotky Airtect

  „Již v několika případech nám zařízení pomohlo před zalitím vstřikovacího válce. Po půl roce provozu jsme spokojeni.“

  WITTE Automotive  
  WITTE Nejdek, spol. s.r.o. 
  WITTE Automotive  
 14. Rozvaděče fixní

  „Již v několika případech nám zařízení pomohlo před zalitím vstřikovacího válce. Po půl roce provozu jsme spokojeni.“

  WITTE Automotive  
  WITTE Nejdek, spol. s.r.o. 
  WITTE Automotive  
 15. Rozvaděče modulární

  „Již v několika případech nám zařízení pomohlo před zalitím vstřikovacího válce. Po půl roce provozu jsme spokojeni.“

  WITTE Automotive  
  WITTE Nejdek, spol. s.r.o. 
  WITTE Automotive  
 16. Vinuté pružiny

  "Oceňujeme kvalitu, rychlost dodání i cenu."

  Ing. Jakub Zámečník  
  nákupčí 
   
 17. RHINO - Bezpečnostní podložky

  „Výborný pomocník při skladování vstřikovacích nástrojů a jejich oprav. Díky magnetu drží na formě přesně tam, kde potřebujete. Rychlé, bezpečné, čisté a elegantní řešení.
  V rámci 5S srdíčko každého manažera zaplesá Wink"

  Tomáš Toman 
  Technolog 
  UFI FILTERS Czech s.r.o. 

  "Mezi výhody bezpečnostních podložek RHF patří úspora místa (není nutné používat dřevěné proklady), dodržení principů 5S a jednoduchá manipulace."

  Milan Pazdera 
  Tooling Manager  
  Mürdter Dvořák, nástrojárna, s.r.o. 

  „Magnetické stojánky RHINO nám pomáhají se skladováním a v průběhu provádění oprav postupových lisovacích nástrojů ve výrobních prostorech. Je to čisté a jednoduché řešení, které nahrazuje dřevěné Europalety.“

  Ing. Bohuslav Moc  
  Vedoucí nástrojárny/konstrukce  
  KOMAS s.r.o.  
 18. Záclonky

  „Záclonky MS30 30×60 cm nám snižují zmetkovitost při výrobě, kdy díly „střílely“ na chassis stroje.“

  Libor Skoupý 
  Vedoucí projektů  
  K Z K Bojkovice s.r.o.  

  "Produkt zamezuje vypadávání výrobků mimo určený prostor. Výhodou je výrazné snížení počtu reklamací."

  Jaroslav Zazvonil 
  Setup supervisor 
  ALPLA spol. s.r.o. 
 19. Skluzy

  "Skluz, který jsme si u Vás objednali, splnil naše očekávání. Výlisky jsou při dopadu na skluz tlumeny a poté soustředěny do bedýnky s ostatními kusy. Navíc nepadají takovou rychlostí a nedochází k jejich poškození, což významně snížilo množství vyřazovaných kusů."

   

  Vladana Bednaříková 
  Industrial Engineering 
   
 20. Odvzdušňovací vyhazovač HelixPin

  "Zaznamenali jsme výrazné zlepšení co se týče odvodu vzduchu. Instalace byla provedena dodavatelem."

  Tomáš Hamran 
  Industrialisation Manager -Tooling & Equipment 
  AGC Automotive Czech a.s. 

  "HelixPin nám napomohl ke zvýšení kvality odlitku, v závislosti na jeho struktuře. Při využití Helixu je vždy zapotřebí důkladně zvážit celkovou konstrukci a velikost odlitku. Těšíme se na další spolupráci!"

   
   
  AS-CASTING s.r.o. 

  "HelixPin napomohl k výbornému odvzdušnění dutiny tvarů, kde bylo mnoho žeber vedle sebe. Vzhledem ke složitosti tvarů by jinak nebylo možné vzduch z dutiny odvést. Výhodou a časovou úsporou je řešení délek přesně na míru."

  Pavel Sloupenský 
  Nástrojař, seřizovač, konstruktér, vedoucí nástrojárny 
  BSB s.r.o. 

  "Helix pin nám problém s odvzdušnením vyriešil bez konštrukčného zásahu do formy."

  Lukáš Ridoško 
  Engineering Manager 
  SumiRiko AVS Czech s.r.o.