Návrh a výroba

Dobře zpracovaná podpora návrhu chlazení je více než jen 3D modely. Systém Balzi nabízí ucelené možnosti návrhu chladícího okruhu. Základem je kvalitní zátka, která garantuje:

  • Těsnost: robustní vitonový O-kroužek je při posunu na místo chráněný před mechanickým poškozením. Po aplikaci pak nabízí obrovskou těsnicí plochu. 
  • Polohu: kovový koužek se pevně rozepře do stran chladicího kanálu a nedovolí axiální posun.
  • Tlak: kombinace kovového vymezovacího kroužku a robustního vitonového těsnění umožňuje garantovat tlak 40 atm, což je více než čtyřnásobek běžných hodnot
  • Průtok: díky možnosti polohování přepážek a fontánek lze dosáhnout ideálního průtoku. Co konstruktér navrhne, to nástrojař vyrobí. Je to jednoduché.
  • Opakovatelnost aplikace: Tři otáčky klíčem proti směru hodin. Aplikováno. Tři otáčky po směru hodin. Otočit klíč. Zachytit zátku. Vyjmout. To je vše.

Celý systém chlazení stojí na hlavním chladicím kanálu blízko povrchu formy. Do chlazených míst se médium navede s pomocí fontánek s ideálním průtokem, přepážek nebo spirálových přepážek.

Důležité ovšem je, že přívod chladícího média je souběžný s vyhazovači, a tedy nekoliduje s vyhazovacím paketem. Odpadá tedy nutnost řešit, kam umístit chlazení a jestli se mi do formy vejdou vyhazovače.

Jednoduchost aplikace

Série F: První volba:

Tato řada se aplikuje přímo do otvoru po hlavňovém vrtáku, bez nutnosti otvor zpřesňovat. Stačí tolerance otvoru +0,1 mm. Série F je vždy v celých milimetrech. V této řadě je k dispozici kompletní příslušenství a možnosti navádění, přepažování a napojování chlazení.

Korekční série: Druhá volba, aneb Když se nezadaří

Není podstatné, proč a jak problém vznikl. V nabídce máme kompletní opravnou sérii. Aplikační průměr je zvětšený o 0,5 mm. Část chladícího kanálu potřebná pro aplikaci se s pomocí dodávaného výhrubníku rozšíří o 0,5 mm a vloží se korekční série. Aplikace, montáž i demontáž jsou shodné.

Rozlišení obou variant?
Díky mechanickému rozlišovacímu prvku je na první pohled patrné, o jakou sérii se jedná.

Podívejte se na možnosti těsnění. Těsníme páru, vodu i olej!