Hydraulické válce

 

Hydraulické válce od firmy VEGA pro pohyby čelistí ve formách zjednodušují konstrukci a výrobu formy. Pro lisovny nabízí volnost nastavení doby odformování a zároveň rychlejší pohyby než standardní šikmé kolíky. Válce je možné umístit mimo obrys formy a tím zmenšit celkovou velikost. Tím je umožněno nasazení na menší vstřikovací lisy a otevírá se zde prostor pro ekonomičtější výrobu.

Přečtěte si o nové řadě válců s odchlazením!

3D model si můžete vygenerovat zde.

Hydraulické válce musí splňovat požadavky na těsnost i při velmi rychlých pohybech. Snímání polohy pak musí být velmi přesné, napojení na čelist jednoduché, rychlé, a eliminující potenciální nepřesnosti výroby, či nasazení.

Hydraulické válce VEGA mají třístupňové, dvojčinné těsnící prvky, prokládané vodicími pásy, s funkcí rezerováru hydraulického média. Díky zálohovanému systému těsnících prvků s progresivně odstupňovanou tvrdostí a speciálním tvarem těsnicího břitu je garantována dlouhodobá životnost válce.

Dynamické těsnící prvky jsou z PTFE a bronzu, dotlačované do tlaku předepnutým Vitonovým O-koužkem. Vodicí pásy z fenolové pryskyřice zpřesňují vedení pístnice, snižují a radiální zatížení dynamického těsnění, a díky funkci rezerováru hnacího média pomáhají udržovat mazací film na pístnici.

Hluboce chromované písty, vysoce leštěné pro delší životnost. Honované tělo válce z nerezové oceli pro minimální tření pístu a přesné snímání polohy.

VIDEO z konference FORMY a PLASTY 2018: SpeedPorts, inovativní systém pro blokové válce 

Výsledek - 18.000.000 aktivních cyklů na válci VEGA bez poruchy!

  • Snímání polohy s opakovatelností pod 0,05mm
  • Pracovní tlaky až 450 bar
  • Nosnost válců v tlaku až 110 tun.
  • Přenost nastavení pohybu až +/- 0,02 mm
  • Zdvihy od 5 mm až do 1500 mm
  • Světelná signalizace polohy
  • 12 typů uchycení válce
  • 7 typů zakončení pístnice
  • Rychlost pohybu až 0,8 m/sec.

To vše jsou hydraulické válce od VEGA.

Příslušenství k hydraulickým válcům naleznete zde.

Technické informace a články

Firma JAN SVOBODA s.r.o. poskytuje nejen kompletní dodávky v oboru polotovarů pro formy na plasty a lehké kovy, ale snaží se také poskytnout obecné informace, které mají vést k lepšímu, rychlejšímu a kvalitnějšímu navrhování tvářecích nástrojů a nářadí. 

Pokud budou zde popsané informace pro Vás zajímavé a pomohou Vám při Vaší práci, budeme rádi, když nás o tom budete informovat. Pokud si myslíte, že zde uvedené informace by měly mít podrobnější nebo zcela odlišný charakter, informujte nás také. Bude-li to v našich silách, rádi Vám vyhovíme.

Proč používat válce VEGA?

Nová koncepce kompaktních válců: V350CBR, V400CI, V450CBX

Katalogy válců

Archiv katalogů 

3D modely válců

Načítání produktů...